Koktail

Fašírky, kofty, čevabčiči & spol.

Volajú ich pârjoale, pommedorry, mititei, kȍfte harput, ghondi, faggots, chiftele, tsukune... alebo aj - u nás známejšie - čevabčiči, pljeskavica, kebab, karbonátky... no skrátka, fašírka v fašírky 2 pxbtvare guľky, tyčinky, šišky alebo placky. Dlhý zoznam jedál z mletého mäsa dokazuje, že ich milujú vo všetkých končinách sveta; všade pridali niečo svojské, vynechali to cudzie, netypické alebo zakázané... nuž a výsledkom sú stovky podôb fašírkovej lahôdky. Niekde ju radi varia, dusia, servírujú v polievke či s omáčkou, najčastejšie ju však opekajú a grilujú. Celé leto môže majster grilu cestovať ihlou alebo obracačkou po mape...

Albondigas – sa nazývajú mäsové guľky v Latinskej Amerike. Avšak každá tamojšia krajina, každý región a asi aj každá dedina má svoj vlastný recept. Napríklad, v Uruguaji sa k mletému mäsu pridávajú aj olivy alebo ricotta.faširky kebab pxb

Bakso – guľky z jemne mletého hovädzieho, kuracieho, rybieho, krevetového alebo v nemoslimských končinách aj bravčového mäska a tapiokovej múky patria v Indonézii k najčastejšie predávaným pouličným jedlám.

Čevabčiči – národné jedlo Bosny a Hercegoviny pripravujú aj v Chorvátsku, Čiernej hore, Slovinsku, Macedónsku, Srbsku, Albánsku... skrátka všade, kam ho rozšírili ich autori – tzv. fašírky čevabčiči tauristurkické národy. V pôvodnom recepte používali jahňacinu, saturejku a cibuľu, na Balkáne ho najčastejšie dostanete grilované v sprievode paprikového ajvaru. Čevabčiči (alebo slovenskými lingvistmi povolené čevapčiči) patrí aj ku grilovaciemu sortimentu spoločnosti Tauris. Výrobok chutí vďaka vysokému podielu mimoriadne kvalitného bravčového mäsa nielen fajnšmekrom z radov mäsožravcov, ale aj celiatikom. Ako všetky výrobky od slovenského tradičného spracovateľa neobsahuje totiž žiaden glutén.

Faggots - by sme našli v britskom jedálničku. Ide o pikantné mleté gule z bravčového mäsa a vnútorností.

Frikadelky – môžu obsahovať rôzne hlavné suroviny - mäso, ale aj sójový syr tofu, zeleninu či rybu. Stoja niekde medzi fašírkou a burgerom. Používa sa do nich hrubo mletá strúhanka. Pod podobne znejúcim názvom frikaddel vám však v južnej Afrike naservírujú placky s octom, cibuľou a vajíčkami.fašírka sekaná pxb

Frikandel – sa zrodil v polovici minulého storočia na severe Francúzska, v Belgicku a Holandsku, aj keď jeho korene siahajú až do 17. storočia. Vtedy sa pripravovala lahôdka v tvare párku z mletého teľacieho mäsa a pomarančovej kôry.

Ghondi – patria na sviatočný šabatový stôl iránskych Židov. Mleté jahňacie, kuracie, morčacie alebo teľacie mäso spája cícerová múka a na slnku sušená limetka s cesnakom a strúhanou cibuľou; guľky sa dochutia kardamónom a kurkumou.

Chiftele – majú plochý tvar a našinec by určite vravel o fašírkach. Rumuni ich do národnej kuchyne prevzali od Osmanov a miešajú ich z bravčového či rybacieho mäsa, spolu so zemiakovou kašou alebo ryžou.

tauris gril burgerKarbonátka – sa spravidla nazýva zmes bravčového mäsa so zeleninou, príp. pečivom, v tvare placky. Odborníci od výživy hovoria o nej ako o pomerne kalorickom a výdatnom jedle a odporúčajú preto grilovanie ako ideálny spôsob tepelnej úpravy. Aj preto karbonátky zakotvili v tohtoročnej grilovacej hostine spoločnosti Tauris. Obsahujú vysoký podiel kvalitného mäsa (ktoré preveruje najväčšia rozrábka mäsa na Slovensku v Rimavskej Sobote už pri dodávkach od chovateľov). Z karbonátky potom majstri grilu pripravujú desiatky verzií hamburgerov. Tie sa síce pripisujú rodákom z Hamburgu, presídleným do Nového sveta, pôvod „americkej“ lahôdky však nie je stopercentne odhalený.

Keema vada – znamená, že sa pri príprave indickej tradičnej „vada, vade či bada“ zo strukovín, zemiakov alebo ságy, cibule a korenín použilo aj mleté baranie mäso.fašírka vada pxb

Kibbeh – fašírkami z mletého mäsa, bulgurovej pšenice, nasekaných píniových orieškov, škorice, klinčekov a muškátového orieška sa prezentuje tzv. Levantská kuchyňa. V jednotlivých krajinách - Arménsku, Azerbajdžane, Sýrii, Libanone, Izraeli, Jordánsku, Palestíne, Gruzínsku... a samozrejme aj v Latinskej Amerike s veľkým počtom prisťahovalcov zfašírky čevapčiči 2 pxb Blízkeho Východu vždy chutia trochu inak. Nie je to len koreninami, ale často aj vďaka iného šmaku a arómy kozieho či ťavieho mäsu.

Klopsy – priputovali do medzinárodnej gastronómie z nemecky hovoriacich končín. Guľky sa šúľali z mletého teľacieho mäsa, zmiešaného so sardelkami, vajíčkami, opečenými cibuľkami a namočenou, vyžmýkanou žemľou. Königsberger Klopse, teda klopsy z mesta, ktoré v roku 1945 dostalo názov Kaliningrad, sú dokonca najznámejším krajovým jedlom Nemecka a fašírky gril pxbzmieňoval sa o nich aj E. M. Remarque či J. M. Simmel.

Kofty – ale aj čufty, chifea, keftedes či gofte poznajú labužníci Blízkeho východu, Pakistanu, Indie, Stredomoria a Balkánu. Samotné slovo pochádza z perzštiny a súvisí s mletím. V originálnych guľkách nechýba hovädzie alebo jahňacie mleté mäso, cibuľa, koreniny, niekedy aj bulgur a ryža. Dajú sa však pripraviť na desiatky spôsob, vrátane čisto vegetariánskeho.

Köttbullar – malé mäsové guľky patria k národným jedlám Švédska a spravidla sa kombinujú so smotanovou omáčkou a brusnicovou zaváraninou. Legenda vraví, že si ich po prvý raz nechal pripraviť švédsky kráľ podľa tureckého receptu.fašírka škótske vajce pxb

Mititei – zvané tiež „mici“, pochádza z Rumunska, kde valčeky pripravovali zo zmesi mletého bravčového, hovädzieho a jahňacieho mäsa. Okrem cesnaku, cibule a čierneho korenia ho dochucuje koriander, aníz a tymian. Jedlo vraj vzniklo z núdze, keď výrobcom klobás došli črevá. Podľa odhadov sa tam ročne fašírky pxbzje pol milióna mititei.

Nem nguôi – je vietnamská podoba jedla z mletého mäsa. Grilované guľky z bravčoviny  a slaniny trónia na rezancoch a namáčajú sa do rybacej alebo arašidovej omáčky.

Pljeskavica – pochádza zo srbskej kuchyne, aj keď ju zbožňujú aj v fašírky čevapčiči pxbsusedných krajinách. Bravčové, hovädzie alebo aj jahňacie mleté mäso, dochutené cibuľou a koreninami, sa pri krajových obmenách dopĺňa ešte syrom kaškaval (šarska pljeskavica), bravčovým údeným mäsom (hajdučka pljeskavica), alebo plní ovčím syrom či pripravuje s väčšou dávkou cibule. Tak vlastne vzniká Leskovac pljeskavica, pomenovaná podľa miesta vzniku tohto chutného grilovaného jedla. Mäsová placka sa vkladá do žemle afašírka guľa pxb polieva ajvarom, smotanou alebo pikantným syrovým šalátom urnebes.

Sekaná – sa mieša a pečie aj v našich končinách a Česi sa chvália, že ju poznajú ešte zo stredovekých čias. Vtedy však do nej sekali sviečkovicu alebo najkvalitnejšiu časť bravčového stehna – orech.  Až neskôr, po vynájdení strojčeka na mäso, sa začali do sekanej používať aj lacnejší bôčik a orez. Variantom sekanej je aj tzv. pštrosie vajce alebo škótske vajce nejasného pôvodu (varené vajíčko obalené sekanou), ktoré zbožňujú najmä piknikomilní Angličania.

Tefteli – sú mäsové guľky na ukrajinský a ruský spôsob, ale mleté mäso dopĺňajú aj zemiaky, ryža a zelenina. Na rozdiel od iných tamojších fašírok - tzv. kotliet, do ktorých kuchári dávajú len čisté mleté mäso a koreniny.

Soňa Hudecová ©


späť

Editoriál

Milí hostia hotelov a reštaurácii,

sonamilí labužníci, vyznávači saunovania, fanúšikovia wellness, turisti, obchodní cestujúci ... Všetci tí, čo hľadáte zážitky pre seba, svoje deťúrence, trochu pokoja alebo naopak rekreačnú aktivitu. Milí pracovníci firiem, čo sa potrebujete občas stretnúť s klientmi a zahraničnými partnermi, vzdelávať sa na školeniach či konferenciách, spoznať svojich kolegov pri teambuildingu...

No skrátka, milí všetci! Veď každý z nás potrebuje jesť a každého raz za čas postihne nutnosť využiť strechu nad hlavou niektorého dočasného domova. Hotela, penziónu, motela, horskej chaty, ubytovne, apartmánového domu, rezidenčného bývania, rezortu, botela.... a popritom mnohých reštaurácií, bistier, pivární, pubov, pizzerií, sushi barov, cukrární, streetfoodových truckov, kaviarní, bufetov, fastfoodov, vinární.

Ktoré stoja za to? Kde najprv hľadia na spokojnosť hosťa a až potom na výsostne osobné záujmy? Kde napredujú, zlepšujú sa, neustále niečo vymýšľajú, skúšajú... aby sa čo najviac trafili do chutí a záujmov svojho zákazníka? A čo vám to vlastne núkajú, keď vravia rečou profesionálov...?

Mnohí z vás toho už precestovali, prejedli a prepili neúrekom. Iní ešte len začínajú, rodí sa nové generácia bábätiek, ale aj nová generácia hostí. Nováčikovia vo svete hotelových a reštauračných služieb potrebujú odpovede na tisíce otázok.

Tým pokročilejším ich stačí omnoho menej. Jedni aj druhí by sa však mali nestále inšpirovať, rozširovať s obzory, učiť sa a spoznávať. Pretože čert nikdy nespí ☺ a kladie hosťovi pod nohy nové a nové formy služieb, pojmy, trendy. Musíme s manažérmi hotelov a reštaurácií držať krok.

Vaša 


Soňa Hudecová-Podhorná

 

Dvadsať grilovacích prikázaní

Náčelník tlupy Medvedia Laba zavetril nebezpečenstvo a razom sa lovci rozutekali na všetky tauris gril 2 hsvetové strany. Možno to bola búrka, možno nepriatelia z druhého konca údolia, čo prinútilo lovcov opustiť teplo ohníka i hostinu zo surového bizónieho mäsa. Keď sa znovu osmelili vrátiť, našli na zhasnutom ohnisku hotovú spúšť. Zhorenú trávu široko-ďaleko, namiesto plamienkov

15. 6. 2022 / Čítať viac

Prosecco – nápoj do voza, koča i behu :-)

Ani sa tým neskôr narodeným veriť nechce, že aj za „socíku“ sme tu mali nápady, ktoré sa dnes sekt 2považujú za niečo nové, trendové., skrátka IN... Napríklad, beh čašníkov s táckou v ruke a na nej fľaša a poháre s naliatym nápojom. Riava kelnerov v čierno-bielej typickej rovnošate veľmi pripomínala scénu z filmu Vrchní, prchni!.

14. 6. 2022 / Čítať viac

Hosťovo.sk servíruje: hubovo-zeleninový „tataráčik“ od Janka Lazaráka

Keď na dvere zaklope jar, začína sa to zelenať aj na tanieri. Reštaurácie lákajú hostí na jarné j_lazarák hub tatarák hjedálne lístky, pretože so zhadzovaním vrstiev oblečenia prichádza aj snaha o zhadzovanie kíl. V nadmorskej výške 1670 m n.m. to však vyzerá predsa len inak. Kým inde úraduje už pani Vesna – ako jej vravia básnici – vo Vysokých Tatrách leží ešte snehová prikrývka. Šéfkuchár

16. 5. 2022 / Čítať viac

Ako išlo (ruské) vajce na vandrovku

Stálica lahôdkovej kuchyne chodí do slovenských a českých kuchýň na vandrovku každý deň. ruské vajce starý fotr copyOd Medzilaboriec až po Aš ju skrátka zbožňujeme. Teraz sa však ocitlo na veľkom rázcestí, bude ďalej vandrovať len inncognito?

7. 3. 2022 / Čítať viac

Zajedzte si lásky a... mäska z mora

Bohyňa lásky Afrodita vraj povstala z morskej peny, ktorá sa vytvorila okolo Uranových morské plody pxbgenitálií. A tak aj tie najdávnejšie ľudské národy a kultúry verili, že jedlá "z mora" sú plné erotickej sily. 

 / Čítať viac

Panda s burgerom na tanieri

Dnes je doba burgerová. Aj mnohé známe mená špičkovej gastronómie sa dali na varenie a foodpanda mcdpečenie burgerov tých najrôznejších kombinácií, surovín, veľkostí. Nestorom tohto typu občerstvenia je však stále McDonalds´, ktorý v čase svojho vzniku prišiel s niekoľkými prevratnými myšlienkami. Najmä pokiaľ ide o koncept, filozofiu, marketing a logistiku. A to

 / Čítať viac

Šiškiáda zo sveta

Aj keď sa šišky, pampúchy, koblihy, krapne, fánky, triesky, dolky, božie milosti a kreple šišky 3 pxbpovažujú za fašiangové koláčiky, na Slovensku sú obľúbené po celý rok. Vo svete by vám ich ponúkli, napríklad, aj ako 

maďarské fánk
rakúske krapfen 
poľské racušky 

 / Čítať viac

Vyletí sýýýýýr...

Číííz! - kričí celý anglicky hovoriaci svet, keď potrebuje na tvárach vylúdiť široké fotografické syr hrudka pxbúsmevy (zatiaľ čo na Slovensku zvoláme menej výstižné „Vyletí vtáčik!“). Písmeno „i“ totiž roztiahne ihneď ústa do úsmevu, a to nedokáže ani nemecký käse, francúzsky fromage, fínske juusto, kórejský čchidžú, španielsky queso, albánsky djath alebo

 / Čítať viac

Znalec sa vyzná aj v grganí: niekde trapas, inde pochvala

Keď vám ponúknu škótske vajce, nečakajte vaječný kalíšok. No a pri pozvánke na „genever“ si svet ilu pxb hnezačnite baliť kufre a príručku do frankofónneho Švajčiarska... Rozdielne pojmy a zvyky v kuchyni nás vedia dostať do riadneho trapasu.

 / Čítať viac

Armaňak: „mladší brat“ je starší

Znalec miluje koňak. Znalec nad znalcov siaha aj za jeho „mladším bratom“ – armaňakom. Vie armaňak pxb hale, že v skutočnosti je starší. Prvá písomné zmienka o armaňaku-armagnacu nesie dátum 1411, kým koňak sa spomína až v roku 1529. Svetová „nadvláda“ koňaku nad starším armaňakom má svoje racionálne zdôvodnene.

29. 10. 2021 / Čítať viac

Jablko & spol.

Jablko domáce (malus domestica) – jedno z najrozšírenejších ovocí sa narodilo na neznámom jablko mameové pxbmieste, v kultúrnej podobe v oblasti Zakaukazska a Iránu. Napočítali by sme stovky odrôd, členených na dezertné, muštové, na varenie i tzv. staré miestne odrody. Tradične sa jablko – botanicky malvica - spomína v príbehu Adama a Evy,

30. 9. 2021 / Čítať viac

Orechmi proti "vreckovým suchotám"

Na nohy bagandže, do vrecka nožík a na chrbát plecniačik. Skrátka, na jeseň ideme na oriešky pxblieskovce a vlašské orechy. Bude z nich však nielen chutný koláč, miska k vínu či pekne vytvarovaný puding, ale aj náhrada drahších surovín. Do covid-krízy ako stvorené...
Orechy obsahujú veľa bielkovín, vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a nenasýtených mastných

27. 9. 2021 / Čítať viac

Nech žije kávová demokracia!

Čo kraj, to iný kávový mrav. V Rakúsku milujú veľké pressá so smotanou a šľahačkou, káva turecká pxbrancúzske cappuccino v „polievkovej“ šálke sa stalo samostatnou kategóriou, na Balkáne a Blízkom Východe ju radi sladia takmer do sirupovita. Fíni milujú kávu kaffeost, v ktorej plávajú kúsky syra leipäjuusto, V Japonsku nájdeme pivo v káve, resp. kávu v pive.., No

30. 8. 2021 / Čítať viac

Hajtvaňoše z Abova sú jedlom do voza i do koča

Cheesecake je skvelý, creme brulee úžasné a tiramisu famózne. Ale koľko treba pri nich stráviť hajtvaňoše vchsl 2 hčasu, koľko surovín položiť na pracovný stôl... a koľko kuchárskych pokusov (i omylov) mať za sebou, aby sa vydarili bez chybičky?! Ale slovenské prababičky dokázali z mála vyčarovať dobrotu hodnú kráľovskej tabule. Hoci aj tie z Abova...

23. 7. 2021 / Čítať viac

V Dánsku milujú „viedenský chlebík“

... ale v Rakúsku vám ho ponúknu ako kodanský . A tak môžeme mať dušu na mieste, že nielen wienerbroed 4 pxbu nás jeme ruské vajce, francúzske zemiaky alebo španielskeho vtáčika . Teda jedlá, o ktorých Rusi, Francúzi či Španieli pod takýmto názvom ani nechyrovali... Dáni totiž zbožňujú koláčik z kysnutého pľundrového cesta s jablkovou, vanilkovou alebo ovocnou

6. 7. 2021 / Čítať viac

Keď prichádza šafing, jedlo nie je ďaleko

„Nech sa páči, pane, jelenie ragú nájdete v treťom šafingu zľava.“
šafing 2 pxb„Pardón, madam, musím presunúť váš pohár, aby som zmestil šafing s pomarančovými palacinkami...“
Hm, no dobre, ale čo tým chcel básnik... teda vlastne čašník povedať? – vraví si hosť, ktorý sa v reštauráciách či na recepciách cíti ako začiatočník. V tomto prípade však žiaden Laroussov

25. 4. 2021 / Čítať viac

K „čaju o piatej“ treba aj tanier a vidličku

Keď v Anglicku prekročí malá ručička štvorku, cítiť v mnohých domoch i hoteloch nervozitu. čaj o piatej 5 pxb„Kde je čaj, kedy sa začnú podávať tie chutné sušienky a malé chlebíčky... kedy na stole pristane veľká kanvica s tmavou tekutinou a menšia s mliekom...?“

Nuž čaj (podobne ako káva či čokoláda) obsahuje aj návykové látky. Silnejšou závislosťou je však samotný zvyk. Samozrejme, olovrantujú aj iné národy, ale     

22. 4. 2021 / Čítať viac

Rezeň z mangalice: šťavnatejší, zdravší a drahší

Občas si predstavím prasa, kráčajúce po Karadžičovej ulici... Nie, nie je to po hubovom guláši mangalica 5ani pod vplyvom omamných látok. Ale srbský historik, jazykovedec a zberateľ ľudovej slovesnosti Vuk Stefanovič Karadžič má naozaj s prasiatkom niečo spoločné. Práve on dal

 / Čítať viac

Umami je (už dávno) piatou sestrou chutí

Sladkú chuť cítime na špičke jazyka. Slanú po obvode prednej časti, horkú chuť vzadu a po umami pxbbokoch zase kyslú. No a chuťové poháriky po celej ploche jazyka sú schopné dešifrovať chuť umami. U nás sa hovorí o nej len pár rokov a väčšina ľudí na to automaticky reaguje: „Aká, u mamy?“ Nuž keby sme to vzali filozoficky, že u mamy chutí najlepšie (narážajúc na poctivú slovenskú kuchyňu našich praprababičiek), tak áno, môžeme to chápať aj ako metaforu. Svoje

 / Čítať viac

... a päťdesiatkrát napísať Cordon Bleu!

Vyprážaný teľací, prípadne hydinový rezeň so syrom a šunkou patrí medzi stálicu cordon bleu pxb hsvetovej gastronómie. Slovensko nevynímajúc. Kto sa však vo veci trošku vyzná, toho zaskočí zanovitosť tunajších reštaurácií, s akou vo svojich jedálnych lístkoch ponúkajú hosťom „Gordon Blue“.


5. 3. 2021 / Čítať viac

Víno farby mandarínok

Možno sa ešte pamätáte na časy, keď vás aj vo vinárni „kelner“ oslovil: „Tak aké si budú dámy-víno oranžové 2páni priať, biele alebo červené..? Máme oboje.“

Dnes už pred hosťa položí vínnu kartu, v ktorej sa veru občas uchádza o priazeň aj vyše stovka vín. Steny reštaurácie zakrýva expozícia atraktívnych fliaš, v sudoch sa skrýva mok, čo by obstál aj v s

19. 2. 2021 / Čítať viac

Nech žije steak!

Ball tip – jemný predovšetkým minútkový steak zo špičky hovädzieho orecha (ako steak 2najjemnejšej časti stehna)
Club steak – rez, plát nízkej roštenky, pri ktorej sa necháva aj sviečkovica
Filet mignon okrúhly nahrubo rezaný medailónik zo sviečkovice nenápadnej chuti, chudý

17. 2. 2021 / Čítať viac

Top šéfkuchári: vráťme na tanier slovenskú zeleninu!

Čudná, už na prvý pozhľad nevábna, ufúľaná. Bez lákavej vône a farby. A predsa si aj takúto zelenina hľuzy pxbzeleninu cenia šéfkuchári nad zlato. Dokonca čím škaredší vzhľad a bizarnejšíe tvary, tým lepšie využitie v kuchyni.
Dnes nie je problém zohnať do reštaurácie akúkoľvek zeleninu počas celého roka. Majstri varešky však uprednostňujú tú čerstvú a v jej prirodzenej 

30. 1. 2021 / Čítať viac

Kurča ako slovná zbraň

Kuchári to majú radi – ohúriť hosťa neznámymi surovinami, cudzími pojmami, kurča plnenénázvami.. Aspoň vtedy ho majú v hrsti, lebo potom je tu pánom on. A preverí, či jazykovedná ekvilibristika napokon nezakryje fakt, že je jedlo zlé, nekvalitné, odfláknuté... Ešteže nám môžu prísť na pomoc slovníčky, archívy svetovej a národnej gastronómie, lexikóny... hoci aj v téme kurča. Takže čo sa môže skrývať pod názvami...

Auróra – pri príprave kurčaťa sa počíta so základnou omáčkou, 

23. 1. 2021 / Čítať viac

Volajte ma kolokázia, majstri carvingu!

Kde sa voda sypala a piesok lial, začal sa príbeh zvaný carving. Len to nebolo v žiadnej carving - 06-09rozprávkovej krajine, ale v thajských a čínskych končinách. Keď sa tam remeselníkovi kuchyne dostal do rúk koreň taro, už aj vyrezával... kvety, vtákov, motýle, paláce... ba aj celé obrazy. Veď v juhovýchodnej Ázii a Indii pestovali túto hľuzu už päťtisíc rokov pred n.l..

3. 12. 2020 / Čítať viac

Nech žije kohútí chvost!

Volala sa Betsy Flannaganová a bývala v americkom Elmforde. Počas vojny za nezávislosť sa u koktail 4nej stretávali dôstojníci. V niektorý večer im naservírovala nápoje, ozdobené kohútimi pierkami zo susednej hydinovej farmy. Jeden z francúzskych poručíkov vtedy zvolal: „Vive le coq´s tail!“ Odvtedy teda žije koktail - kohúti chvost.

5. 11. 2020 / Čítať viac

Do gastronomického neba vletelo Slovensko na husacích krídlach

Bryndzové halušky, kapustnica, slivkové gule. Mňam. Do gastronomického neba sme však husacina 2vzlietli na krídlach husí a kačíc. O kombinácii s kapustou a lokšou vravia často aj zahraniční hostia ako o chutnejšej, než je slávna pomoranská hus s gaštanmi, nantská

14. 10. 2021 / Čítať viac


2013 – 2022 © Hostovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok