rbk 23-009 bb update 70_vyrocie 1920x1080pix

Ľudia v zákulisí – myslia si, robia, radia

Tamara Šatanková, Bard. Kúpele: oplatí sa skúmať cenu pod pomyselnou lupou

Vyštudovala financie, bankovníctvo a investovanie, ale už počas letnej brigády v pozícii servírky na kúpalisku tušila, že jej omnoho viac chutí živšia práca. Bez nudy stereotypu, vo väčšom strese, zároveň však omnoho pestrejšia. „Keď každý deň prináša niečo nové, rôzne situácie, stretnutia s inými klientmi, obchodnými partnermi. Aj keď tejto práci treba obetovať veľa voľného času,“ Ing. Tamara Šatanková začínala pred 22 rokmi v spoločnosti t_šatanková bkBardejovské kúpele ako referent pre marketing, po dvoch rokoch postúpila na funkciu vedúcej marketingového oddelenia, potom viedla odbor pre obchodnú činnosť a od roku 2008 pracuje na pozícii ekonomicko-obchodnej riaditeľky.

Čo vás počas takmer štvrťstoročnej pracovnej kariéry najviac potešilo?

Veľmi sme si želali otvoriť v tomto regióne prvý štvorhviezdičkový hotel. To sa nám podarilo, keď sme bývalý Minerál zrekonštruovali na dnešný Alexander****. Pohľad naň ma ani po siedmich rokoch neprestáva uspokojovať a vždy si pomyslím, že sme sa rozhodli veľmi dobre. A tiež si v takých chvíľach vravím, že vysokoškolské štúdium „racionálnej“ ekonomiky moju hoteliersku dušu dopĺňa o iný, veľmi vhodný rozmer. Vždy je dobré, keď má človek prehľad o všeličom a dokáže sa na vec pozrieť z rôznych uhlov.

Takýto „mnohouholný“ pohľad by sa asi zišiel aj hosťovi. Podľa čoho si má vlastne vyberať hotel, čo si všímať?

Za tých vyše dvadsať rokov je už aj hosť omnoho skúsenejší, scestovanejší. Samozrejme, vždy bola preň dôležitá cena, to je vlastne prvé, čo si pozrie – to číselko pred značkou eura. Dnes ale omnoho viac zvažuje a porovnáva, čo za tú cenu dostane. Meria ju takmer ako na laboratórnych váhach. Ak zistí, že v porovnaní s lacnejším hotelom alebo kúpeľmi, má v cene oveľa viac služieb, lepšiu kategóriu ubytovania a ďalšie benefity, tak cena potom pre neho nehrá tú najdôležitejšiu úlohu. Ako podalexander ext 3 mikroskopom skúma aj ďalšie veci – lokalitu, dostupnosť, ponuku hotela či kúpeľov, no a samozrejme všetky možnosti pobytových balíčkov, akciové ceny, doplnkové služby... Vie si vybrať podľa svojich individuálnych preferencií.

Vyhovuje vám takýto náročný, premýšľavý hosť?

Veľmi. Veď hotel Alexander má skvelú polohu, pretože sa nachádza v centre krásnych Bardejovských kúpeľov. Jedinou nevýhodou sú menšie izby, ale s tým naozaj nič nenarobíme. Priestory sú krásne zrekonštruované, reštaurácia útulná s výborne hodnotenou kuchyňou a ponúkané pobytové balíčky sú naozaj bezkonkurenčné. Obrovskú výhodu prinášajú samotné kúpele, ktoré klientom vedia zabezpečiť procedúry priamo v balíčku. Toto taký bežný klasický – hoci aj skvelý - hotel nedokáže ponúknuť. Klienti si tu môžu vyberať až z dvoch wellness centier, to je ďalší bod navyše. Ak by som nepracovala v Bardejovských kúpeľoch, tak by som sa stala pravidelnou návštevníčkou práve hotela Alexander .

Mimochodom, Bardejovské kúpele... aké miesto im patrí v rebríčku slovenských kúpeľov?

Stále sa držia v prvej trojke, štvorke všetkých slovenských kúpeľov. Patríme medzi najväčšie kúpele a tiež máme - dovolím si tvrdiť bez samochvály - kvalitné služby. Pridanou hodnotou jebardejovské kúpele 2 blízko situované mesto Bardejov, zapísané v zozname UNESCO. Je veľkým lákadlom pre klientov, ktorí tento kút Slovenska ešte nenavštívili.

Ako si vy osobne vyberáte hotel, čo považujete za prioritu, čo v hoteli nesmie chýbať?

Prioritou pre mňa osobne býva wellness centrum. Väčšinou cestujem s celou rodinou a hotel bez wellness by u detí neprešiel... Ideálne je, keď sa v hoteli nachádza aj masážny salón s takým typom masáže, ktorú ešte nemáme vyskúšanú. To je vždy skvelá výzva aj inšpirácia. Ale nejde len o hotel samotný. Vyberám si zaujímavú lokalitu, aby bolo čo v okolí vidieť a robiť. Som totiž človek, ktorý rád spoznáva nové veci, nové hotely a zaujímam sa o nové lokality, v ktorých som ešte nebola. Inak som nenáročná.

Navštevujete hotely len počas dovolenky, alebo aj ako „štúdiu o konkurencii“ ?

Dala som si záväzok, že pochodím všetky 4- a 5-hviezdičkové hotely vo Vysokých a Nízkych Tatrách a cieľ som už takmer splnila. V pomyselnom zozname mi už ostalo len pár hotelov. Práve pri takýchto návštevách sa dajú načerpať mnohé inšpirácie a "vychytávky". Učiť sa musíte vždy od tých lepších, to je základné pravidlo. Hneď ako sa ubytujem v izbe, nafotím si ju a tak pre seba zhodnotím. Porovnávam s našimi zariadeniami a dobré nápady, najmä inovácie importujem domov do Bardejovských kúpeľov. Aj z neďalekého Rakúska, aj zo vzdialeného a exotického Dubaja... skrátka zovšadiaľ, kde nájdeme kvalitné služby. Samozrejme, nemusíme doviezť všetky nápady. Pre mňa ako puntičkára je absolútnou prioritou mať u nás poriadok, všade krásne čisto a voňavo. Pri kapacite 1120 postelí je to niekedy veľmi náročné, ale máme už zohraný a dobre školený tím, takže to zvládame.

Soňa Hudecová ©

návštevy: 27333


do rubriky

Editoriál

Milí hostia hotelov a reštaurácii,

sonamilí labužníci, vyznávači saunovania, fanúšikovia wellness, turisti, obchodní cestujúci ... Všetci tí, čo hľadáte zážitky pre seba, svoje deťúrence, trochu pokoja alebo naopak rekreačnú aktivitu. Milí pracovníci firiem, čo sa potrebujete občas stretnúť s klientmi a zahraničnými partnermi, vzdelávať sa na školeniach či konferenciách, spoznať svojich kolegov pri teambuildingu...

No skrátka, milí všetci! Veď každý z nás potrebuje jesť a každého raz za čas postihne nutnosť využiť strechu nad hlavou niektorého dočasného domova. Hotela, penziónu, motela, horskej chaty, ubytovne, apartmánového domu, rezidenčného bývania, rezortu, botela.... a popritom mnohých reštaurácií, bistier, pivární, pubov, pizzerií, sushi barov, cukrární, streetfoodových truckov, kaviarní, bufetov, fastfoodov, vinární.

Ktoré stoja za to? Kde najprv hľadia na spokojnosť hosťa a až potom na výsostne osobné záujmy? Kde napredujú, zlepšujú sa, neustále niečo vymýšľajú, skúšajú... aby sa čo najviac trafili do chutí a záujmov svojho zákazníka? A čo vám to vlastne núkajú, keď vravia rečou profesionálov...?

Mnohí z vás toho už precestovali, prejedli a prepili neúrekom. Iní ešte len začínajú, rodí sa nové generácia bábätiek, ale aj nová generácia hostí. Nováčikovia vo svete hotelových a reštauračných služieb potrebujú odpovede na tisíce otázok.

Tým pokročilejším ich stačí omnoho menej. Jedni aj druhí by sa však mali nestále inšpirovať, rozširovať s obzory, učiť sa a spoznávať. Pretože čert nikdy nespí ☺ a kladie hosťovi pod nohy nové a nové formy služieb, pojmy, trendy. Musíme s manažérmi hotelov a reštaurácií držať krok.

Vaša 


Soňa Hudecová-Podhorná

 

Sto odtieňov špargle

Keď vám v ktorejkoľvek končine sveta ponúknu stonky bielej či zelenej špargle ako nesmiernu špargľa 3vzácnosť a exotiku, môžete medzi rečou prehodiť: "Á, stará dobrá špargľa, ako veľmi mi pripomína domov..." V očiach zahraničných fajnšmekrov svitne obdiv a uznanie. Založenie "špargľovne", teda poľa so špargľou sa totiž už od 17. storočia považovalo za udalosť, ktorá sa čo do významu takmer vyrovnala založeniu vinice či chmeľnice. Pestovanie

 / Čítať viac

Omelety podľa Brehma

Na počiatku ležalo kdesi vajce a pod cieľovou páskou jeho životnej púte rozvoniavajú vajce 2 pxbkulinárske špecialitky. Praženica, škvarenina, jaječnica, stredoslovenský
pankúch, veľkonočná plnina z vajec, údeného mäsa a žemlí... Alebo volské oko „holé“ a volské oko hemendexové, vajíčko namäkko, natvrdo či na hniličku, miešané vajíčka na

 / Čítať viac

Vajce na pitie

Advocaat - za popularitu vaječných drinkov môžeme ďakovať Holanďanom, čo pred vaječný likér 4 psbniekoľkými storočiami žili v juhoamerickej Holandskej Guaiane. Často tam popíjali nápoj z ovocia, ktoré domorodci nazývali ahuacatl a pripravovali ho z hruškovca - avokáda. Po návrate do vlasti si chceli drink namiešať aj doma, lenže v Európe exotický strom nerástol. Nuž ho skúšali metódou pokus-omyl vyrobiť z iných surovín... A zrazu sa im pod rukami

 / Čítať viac

Mňam, čašník mi už nesie kokotku...

„Och, aké je to pekné a tajomné..?“ – vravíme si a opatrne dvihneme malú pokrievku. To je kokotky pxbodér! V kokotke sa pekne pospájajú všetky vône i chute...
Tak teraz je už hádam aj hosťovi–začiatočníkovi jasné, že kokotka patrí do gastronómie. Ide o zapekaciu nádobu s pokrievkou – veľkú na prípravu jedla alebo malú, v ktorej sa 

 / Čítať viac


2013 – 2024 © Hostovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok