Hosťovo.sk hodnotí – detaily, koncepty, nápady

AC Hotel by Marriott Bratislava: príjemnejšie než doma

Kým iní na brány ubytovacích zariadení vešali tabuľku „pre covid zatvorené“, AC Hotel v centre a zároveň srdci Bratislavy žil poslednými dňami kompletnej renovácie. Tu niečo dotiahnuť, marriott izbapremiestniť, tam zase doplniť, vyrovnať, zútulniť... a predovšetkým skontrolovať, aby v každej z 202 izieb troch kategórií a na konferenčných 333 metroch štvorcových bolo všetko dokonalé, stopercentné, zladené.

Teda tak, aby sa naplnil citát zakladateľa siete AC Hotels Antonia Catalana „Hotel have the opportunity to be something better than a home“. Takže kým inde vravia marriott lounge 3hosťovi, aby sa u nich cítil ako doma, v AC Hotels by Marriott by sa mal cítiť ešte lepšie, príjemnejšie, pohodlnejšie... A to všetko je zhmotnené v motte značky - “The Perfectly Precise Hotel“, alebo po našom – „Dokonale precízny hotel“. Už pri prvej návšteve Vás oslovímarriott etx h inšpirujúcim, účelným a príjemným dizajnom, otvorenými vzdušnými priestormi a dôrazom na detaily interiéru. Tento leitmotív hotelov značky AC vo viac ako 150 destináciách sveta sa v tom novom - bratislavskom naplnil v januári 2021, keď vítal prvých hostí. Už aj tým mu sudičky predpovedali výnimočnosť na hotelovej scéne. Šiel proti covidovému prúdu a stal sa najnovším a najmodernejším hotelom v našom hlavnom meste.  

„Veríme, že Bratislavčania i ostatní návštevníci hotela ocenia novú estetiku, ktorú do centra mesta a bohatej ponuky hotelov v meste prinášame. Príjemný a jedinečne marriott fitnesszladený funkčný interiér je to, čo hotel už na prvý pohľad odlišuje od iných,“ generálny riaditeľ Martin Hurban má na mysli prechod existujúceho hotela v centre Bratislavy pod krídla AC Hotels by Marriott. Pôvodne španielska dizajnová značka AC Hotels sa už pred jedenástimi rokmi stala súčasťou globálnej siete Marriott International, ktorá ju zaradila do svojho portfólia v segmente „Distinctive Select“ – hotelov s výrazným a nezameniteľným charakterom, ktoré sú moderné a sústreďujú sa na to najpodstatnejšie pre súčasného cestovateľa, zároveň sú svojou jedinečnosťou ľahko rozpoznateľné. 

marriott gin tonicSpoločnú reč našli vo filozofii „hotelového domova“ – atraktívna a hosťami často vysoko hodnotená lokalita, ticho v izbách a kvalita spánku, vynikajúce raňajky, veľkorysé spoločenské a konferenčné priestory, spojenie funkčnosti a pohodlia a predovšetkým dôrazu na detaily. Začínajú sa poštovými známkami na fasáde, pokračujú loby priestorom s dlhým pracovným stolom v štýle barového pultu pre hostí, čo tu potrebujú pracovať, niečo si vybaviť, virtuálne sa spojiť so svetom – zároveň chcú ale zostať súčasťou dynamiky loby... Pokračujúc psychológiou príjemného pôsobenia zemitej sivej, prírodnej hnedej a marriott konferaprirodzených svetlých farieb, elementov z dreva, technickým vybavením aj pre dnešné trendové a náročné hybridné eventy, bohatými bufetovými raňajkami európskych chutí v AC Kitchen, výberu pochúťok v štýle tapas, koktailmi v AC Lounge alebo na priľahlej terase. A ako vravia gentlemani, po piatej si už dovolia dopriať značkový nápoj AC Hotels (signature drink), ktorým je osviežujúci gin & tonik.

Desiatkami príjemných a zároveň účelných drobností patrí AC Hotels by Marriott medzi siete, ktoré podčiarkujú osobitosť každého svojho zariadenia. Nezáleží na tom, ktorý z nich navštívite, ich nezameniteľnú estetiku spoznáte určite na prvý pohľad. S hotelmi siete sa v marriott kitchennajbližšom okolí hosť môže stretnúť v Innsbrucku, Krakowe a Wroclavi, najnovšie aj v Splite, alebo potom v kľúčových miestach najmä západnej Európy, ale tiež juhovýchodnej Ázii, Spojených štátoch, či v Južnej Amerike...

Sieť, skrátka, nenudí turistu ani obchodného cestujúceho, firemný tím ani svadobčanov fádnosťou rovnakého dizajnu či zemepisnou hustotou. V súčasnosti je tiež najrýchlejšie rastúcou značkou siete Marriott International a možno očakávať nové AC hotely v strednej Európe už v dohľadnej dobe.marriott

„V tunajších končinách ide o výnimočný koncept – sústreďujeme sa na to, čo je skutočne podstatné pre moderného cestovateľa, ktorý ocení minimalistický dizajn s odvážnymi detailmi a súčasný štýl bez trendových vplyvov alebo služieb, ktoré hostia málokedy využijú. Súčasne ponúkame výhody jedného z najväčších globálnych hotelových vernostných programov na svete - Marriott Bonvoy. Umožňuje zbierať body za využité služby a ubytovania a premeniť ich na atraktívne benefity, či úhradu prenocovania v ktoromkoľvek z vyše 7500 hotelov po celom svete. V závislosti od počtu nocí za rok je členstvo hoteli od základnej úrovne až po Ambassador elite, ktorá garantuje mnohé výhody a prioritný status hosťa. Tiež už niekoľko rokov za sebou je Marriott Bonvoymarriott lounge 2 vyhodnocovaný ako najhodnotnejší globálny vernostný program pre cestovateľov, či už za oddcyhom alebo pracovne,“ vysvetľuje Martin Hurban.

Na ceste hotela od „bábätkovských začiatkov“ až k pomyselnej dospelosti sa cíti ako ryba vo vode. Zúročuje totiž skúsenosti z otvárania a vedenia hotelov v rámci hotelovej siete Radisson Hotels Group pod značkou Radisson Blu a Park Inn v kazašskom hlavnom meste Astane (dnes Nursultan), Moskve i Rostove na Done a samozrejme aj z pôsobenia v marriott izba 2bratislavských hoteloch tejto siete. „Rád som sa pred dvoma rokmi vrátil aj s rodinou späť na Slovensko a prijal výzvu viesť dokončenie rekonštrukcie a prechod pod novú značku tohto hotela v srdci Starého mesta. Moja vízia spočíva v dôraze na základné veci v čo najlepšom prevedení – režírovať AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town ako preferované miesto ubytovania aj usporiadania podujatí rôznych formátov, s eleganciou, čo najlepším servisom a v inšpirujúcej atmosfére.“

Soňa Hudecová ©

 

návštevy: 18 223

do rubriky

Editoriál

Milí hostia hotelov a reštaurácii,

sonamilí labužníci, vyznávači saunovania, fanúšikovia wellness, turisti, obchodní cestujúci ... Všetci tí, čo hľadáte zážitky pre seba, svoje deťúrence, trochu pokoja alebo naopak rekreačnú aktivitu. Milí pracovníci firiem, čo sa potrebujete občas stretnúť s klientmi a zahraničnými partnermi, vzdelávať sa na školeniach či konferenciách, spoznať svojich kolegov pri teambuildingu...

No skrátka, milí všetci! Veď každý z nás potrebuje jesť a každého raz za čas postihne nutnosť využiť strechu nad hlavou niektorého dočasného domova. Hotela, penziónu, motela, horskej chaty, ubytovne, apartmánového domu, rezidenčného bývania, rezortu, botela.... a popritom mnohých reštaurácií, bistier, pivární, pubov, pizzerií, sushi barov, cukrární, streetfoodových truckov, kaviarní, bufetov, fastfoodov, vinární.

Ktoré stoja za to? Kde najprv hľadia na spokojnosť hosťa a až potom na výsostne osobné záujmy? Kde napredujú, zlepšujú sa, neustále niečo vymýšľajú, skúšajú... aby sa čo najviac trafili do chutí a záujmov svojho zákazníka? A čo vám to vlastne núkajú, keď vravia rečou profesionálov...?

Mnohí z vás toho už precestovali, prejedli a prepili neúrekom. Iní ešte len začínajú, rodí sa nové generácia bábätiek, ale aj nová generácia hostí. Nováčikovia vo svete hotelových a reštauračných služieb potrebujú odpovede na tisíce otázok.

Tým pokročilejším ich stačí omnoho menej. Jedni aj druhí by sa však mali nestále inšpirovať, rozširovať s obzory, učiť sa a spoznávať. Pretože čert nikdy nespí ☺ a kladie hosťovi pod nohy nové a nové formy služieb, pojmy, trendy. Musíme s manažérmi hotelov a reštaurácií držať krok.

Vaša 


Soňa Hudecová-Podhorná

 

Psíček a mačička varia soté

„Nedávaj si soté. Najčastejšie to býva „prehľad týždňa“, najľahšia cesta ako sa zbaviť zvyškov v soté stroganov pxb hkuchyni,“ radili mi služobne starší kolegovia - hodnotitelia, keď som začínala kariéru v mystery shopping, „navyše soté je jedlo pre kuchtíka, nie pre šéfkuchára. Neukáže v ňom žiadnu zručnosť, originalitu, tvorivosť, ktorú máme zhodnotiť a posúdiť.“

3. 2. 2023 / Čítať viac

Už prišiel Bardejovský med, pani magistra?

Hertník, Hervartov, Kríže, Mokroluh, Richvald, Rokytov, Šiba, Tarnov. Väčšine Slovákov tieto med tmavý pxbnázvy obcí nič nehovoria. Ale keď k nim pridáme aj Bardejov, už sú „v obraze“. A tí zemepisne zdatnejší by to vedeli na mape ukázať aj podľa názvu pohoria – Čergov. V impozantných zmiešaných lesoch by sme našli buky, lipy, javory, hraby, brezy, ale aj

 / Čítať viac

Mám ťa rada, tato kráľ, ako himalájsku soľ...

 ... mohla svojho aristokratického rodiča oceniť Maruška a hneď by sa stala kráľovnou. Nuž ale v soľ himalájska pxb hslávnej rozprávke sa vraví iba o kuchynskej soli. Hoci majstri varešky tvrdia, že solí je veľa a každé jedlo si pýta iný druh s inými vlastnosťami. Tie najlepšie reštaurácie si dokonca pripravujú vlastné soliace zmesi.


13. 1. 2023 / Čítať viac

Top šéfkuchári: vráťme na tanier slovenskú zeleninu!

Čudná, už na prvý pozhľad nevábna, ufúľaná. Bez lákavej vône a farby. A predsa si aj takúto zelenina hľuzy pxbzeleninu cenia šéfkuchári nad zlato. Dokonca čím škaredší vzhľad a bizarnejšíe tvary, tým lepšie využitie v kuchyni.
Dnes nie je problém zohnať do reštaurácie akúkoľvek zeleninu počas celého roka. Majstri varešky však uprednostňujú tú čerstvú a v jej prirodzenej 

 / Čítať viac

A po snehovačke (jubilujúce) Bombardino...

Varené vínko, grog, teplý čaj, horúca čokoláda, rôzne alko i nealko nápoje... to všetko si môžu solisko - bombardino hdopriať fanúšikovia lyžovačky, sánkovačky, bežkovania alebo prechádzok okolo najznámejšieho slovenského morénového plesa, ktoré sa zrodilo pred 12 tisíc rokmi. Alebo pri strážení deťúreniec na vonkajšom ihrisku, klzisku. Fanúšikovia nápojových legiend 

1. 12. 2022 / Čítať viac

Reštaurácie s lacným menu vyhynuli

Niekto vraví, že obedy by ho nemali stáť viac než 5 eur. Iný za znesiteľnú považuje sumu okolo obedové menu h7 eur. Ďalší je ochotný vydať za obed desaťeurovku a na Slovensku žije aj dosť ľudí, pre ktorých nie je problém zaplatiť aj 12-15 eur. Pretože samozrejme, každý aj vyžaduje niečo iné. Komusi stačí jedlo, z ktorého sa nasýti, iní potrebujú výber, pestrosť, vždy 

 / Čítať viac

Bitka o boršč; prišiel z Ukrajiny či z Ruska?

Aj v časoch mierových sa vedú spory o pôvode jedál, najmä tých najobľúbenejších (a vyhráva polievka boršč 2 pxbvždy ten, kto má lepší gastroimidž). Niet teda divu, keď vášne planú tam, kde už existujú nejaké konflikty, nedorozumenia. V súčasnej situácii si však vravím, keby radšej Rusko bojovalo s Ukrajinou iba vareškami, vidličkami a taniermi o tú svoju národnú polievku...

28. 3. 2022 / Čítať viac

Znalec sa vyzná aj v grganí: niekde trapas, inde pochvala

Keď vám ponúknu škótske vajce, nečakajte vaječný kalíšok. No a pri pozvánke na „genever“ si svet ilu pxb hnezačnite baliť kufre a príručku do frankofónneho Švajčiarska... Rozdielne pojmy a zvyky v kuchyni nás vedia dostať do riadneho trapasu.

 / Čítať viac

Nenechaj sa osoliť, pán veterník!

Čokoláda s orechmi, hrozienkami, mandľami, pomarančom, jahodovým jogurtom. alebo karamel veterníkdokonca s pikantným chilli. Aj tá si ako zvláštna novinka našla svojich priaznivcov. To však neznamená, že na všetky tie doteraz obľúbené chute a kombinácie zanevrieme, a tak zmiznú z povrchu maškrtného... To ale, žiaľ, nie je prípad karamelu.

2. 9. 2021 / Čítať viac

Nech žije kávová demokracia!

Čo kraj, to iný kávový mrav. V Rakúsku milujú veľké pressá so smotanou a šľahačkou, káva turecká pxbrancúzske cappuccino v „polievkovej“ šálke sa stalo samostatnou kategóriou, na Balkáne a Blízkom Východe ju radi sladia takmer do sirupovita. Fíni milujú kávu kaffeost, v ktorej plávajú kúsky syra leipäjuusto, V Japonsku nájdeme pivo v káve, resp. kávu v pive.., No

30. 8. 2021 / Čítať viac

Keď prichádza šafing, jedlo nie je ďaleko

„Nech sa páči, pane, jelenie ragú nájdete v treťom šafingu zľava.“
šafing 2 pxb„Pardón, madam, musím presunúť váš pohár, aby som zmestil šafing s pomarančovými palacinkami...“
Hm, no dobre, ale čo tým chcel básnik... teda vlastne čašník povedať? – vraví si hosť, ktorý sa v reštauráciách či na recepciách cíti ako začiatočník. V tomto prípade však žiaden Laroussov

25. 4. 2021 / Čítať viac

Umami je (už dávno) piatou sestrou chutí

Sladkú chuť cítime na špičke jazyka. Slanú po obvode prednej časti, horkú chuť vzadu a po umami pxbbokoch zase kyslú. No a chuťové poháriky po celej ploche jazyka sú schopné dešifrovať chuť umami. U nás sa hovorí o nej len pár rokov a väčšina ľudí na to automaticky reaguje: „Aká, u mamy?“ Nuž keby sme to vzali filozoficky, že u mamy chutí najlepšie (narážajúc na poctivú slovenskú kuchyňu našich praprababičiek), tak áno, môžeme to chápať aj ako metaforu. Svoje

 / Čítať viac

... a päťdesiatkrát napísať Cordon Bleu!

Vyprážaný teľací, prípadne hydinový rezeň so syrom a šunkou patrí medzi stálicu cordon bleu pxb hsvetovej gastronómie. Slovensko nevynímajúc. Kto sa však vo veci trošku vyzná, toho zaskočí zanovitosť tunajších reštaurácií, s akou vo svojich jedálnych lístkoch ponúkajú hosťom „Gordon Blue“.


5. 3. 2021 / Čítať viac

Víno farby mandarínok

Možno sa ešte pamätáte na časy, keď vás aj vo vinárni „kelner“ oslovil: „Tak aké si budú dámy-víno oranžové 2páni priať, biele alebo červené..? Máme oboje.“

Dnes už pred hosťa položí vínnu kartu, v ktorej sa veru občas uchádza o priazeň aj vyše stovka vín. Steny reštaurácie zakrýva expozícia atraktívnych fliaš, v sudoch sa skrýva mok, čo by obstál aj v s

19. 2. 2021 / Čítať viac

Kurča ako slovná zbraň

Kuchári to majú radi – ohúriť hosťa neznámymi surovinami, cudzími pojmami, kurča plnenénázvami.. Aspoň vtedy ho majú v hrsti, lebo potom je tu pánom on. A preverí, či jazykovedná ekvilibristika napokon nezakryje fakt, že je jedlo zlé, nekvalitné, odfláknuté... Ešteže nám môžu prísť na pomoc slovníčky, archívy svetovej a národnej gastronómie, lexikóny... hoci aj v téme kurča. Takže čo sa môže skrývať pod názvami...

Auróra – pri príprave kurčaťa sa počíta so základnou omáčkou, 

23. 1. 2021 / Čítať viac

Volajte ma kolokázia, majstri carvingu!

Kde sa voda sypala a piesok lial, začal sa príbeh zvaný carving. Len to nebolo v žiadnej carving - 06-09rozprávkovej krajine, ale v thajských a čínskych končinách. Keď sa tam remeselníkovi kuchyne dostal do rúk koreň taro, už aj vyrezával... kvety, vtákov, motýle, paláce... ba aj celé obrazy. Veď v juhovýchodnej Ázii a Indii pestovali túto hľuzu už päťtisíc rokov pred n.l..

3. 12. 2020 / Čítať viac

Nech žije kohútí chvost!

Volala sa Betsy Flannaganová a bývala v americkom Elmforde. Počas vojny za nezávislosť sa u koktail 4nej stretávali dôstojníci. V niektorý večer im naservírovala nápoje, ozdobené kohútimi pierkami zo susednej hydinovej farmy. Jeden z francúzskych poručíkov vtedy zvolal: „Vive le coq´s tail!“ Odvtedy teda žije koktail - kohúti chvost.

5. 11. 2020 / Čítať viac


2013 – 2023 © Hostovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok