Hosťovo.sk hodnotí – detaily, koncepty, nápady

AC Hotel by Marriott Bratislava****: príjemnejšie než doma

Kým iní na brány ubytovacích zariadení vešali tabuľku „pre covid zatvorené“, AC Hotel v centre a zároveň srdci Bratislavy žil poslednými dňami kompletnej renovácie. Tu niečo dotiahnuť, marriott izbapremiestniť, tam zase doplniť, vyrovnať, zútulniť... a predovšetkým skontrolovať, aby v každej z 202 izieb troch kategórií a na konferenčných 333 metroch štvorcových bolo všetko dokonalé, stopercentné, zladené.

Teda tak, aby sa naplnil citát zakladateľa siete AC Hotels Antonia Catalana „Hotel have the opportunity to be something better than a home“. Takže kým inde vravia marriott lounge 3hosťovi, aby sa u nich cítil ako doma, v AC Hotels by Marriott by sa mal cítiť ešte lepšie, príjemnejšie, pohodlnejšie... A to všetko je zhmotnené v motte značky - “The Perfectly Precise Hotel“, alebo po našom – „Dokonale precízny hotel“. Už pri prvej návšteve Vás oslovímarriott etx h inšpirujúcim, účelným a príjemným dizajnom, otvorenými vzdušnými priestormi a dôrazom na detaily interiéru. Tento leitmotív hotelov značky AC vo viac ako 150 destináciách sveta sa v tom novom - bratislavskom naplnil v januári 2021, keď vítal prvých hostí. Už aj tým mu sudičky predpovedali výnimočnosť na hotelovej scéne. Šiel proti covidovému prúdu a stal sa najnovším a najmodernejším hotelom v našom hlavnom meste.  

„Veríme, že Bratislavčania i ostatní návštevníci hotela ocenia novú estetiku, ktorú do centra mesta a bohatej ponuky hotelov v meste prinášame. Príjemný a jedinečne marriott fitnesszladený funkčný interiér je to, čo hotel už na prvý pohľad odlišuje od iných,“ generálny riaditeľ Martin Hurban má na mysli prechod existujúceho hotela v centre Bratislavy pod krídla AC Hotels by Marriott. Pôvodne španielska dizajnová značka AC Hotels sa už pred jedenástimi rokmi stala súčasťou globálnej siete Marriott International, ktorá ju zaradila do svojho portfólia v segmente „Distinctive Select“ – hotelov s výrazným a nezameniteľným charakterom, ktoré sú moderné a sústreďujú sa na to najpodstatnejšie pre súčasného cestovateľa, zároveň sú svojou jedinečnosťou ľahko rozpoznateľné. 

marriott gin tonicSpoločnú reč našli vo filozofii „hotelového domova“ – atraktívna a hosťami často vysoko hodnotená lokalita, ticho v izbách a kvalita spánku, vynikajúce raňajky, veľkorysé spoločenské a konferenčné priestory, spojenie funkčnosti a pohodlia a predovšetkým dôrazu na detaily. Začínajú sa poštovými známkami na fasáde, pokračujú loby priestorom s dlhým pracovným stolom v štýle barového pultu pre hostí, čo tu potrebujú pracovať, niečo si vybaviť, virtuálne sa spojiť so svetom – zároveň chcú ale zostať súčasťou dynamiky loby... Pokračujúc psychológiou príjemného pôsobenia zemitej sivej, prírodnej hnedej a marriott konferaprirodzených svetlých farieb, elementov z dreva, technickým vybavením aj pre dnešné trendové a náročné hybridné eventy, bohatými bufetovými raňajkami európskych chutí v AC Kitchen, výberu pochúťok v štýle tapas, koktailmi v AC Lounge alebo na priľahlej terase. A ako vravia gentlemani, po piatej si už dovolia dopriať značkový nápoj AC Hotels (signature drink), ktorým je osviežujúci gin & tonik.

Desiatkami príjemných a zároveň účelných drobností patrí AC Hotels by Marriott medzi siete, ktoré podčiarkujú osobitosť každého svojho zariadenia. Nezáleží na tom, ktorý z nich navštívite, ich nezameniteľnú estetiku spoznáte určite na prvý pohľad. S hotelmi siete sa v marriott kitchennajbližšom okolí hosť môže stretnúť v Innsbrucku, Krakowe a Wroclavi, najnovšie aj v Splite, alebo potom v kľúčových miestach najmä západnej Európy, ale tiež juhovýchodnej Ázii, Spojených štátoch, či v Južnej Amerike...

Sieť, skrátka, nenudí turistu ani obchodného cestujúceho, firemný tím ani svadobčanov fádnosťou rovnakého dizajnu či zemepisnou hustotou. V súčasnosti je tiež najrýchlejšie rastúcou značkou siete Marriott International a možno očakávať nové AC hotely v strednej Európe už v dohľadnej dobe.marriott

„V tunajších končinách ide o výnimočný koncept – sústreďujeme sa na to, čo je skutočne podstatné pre moderného cestovateľa, ktorý ocení minimalistický dizajn s odvážnymi detailmi a súčasný štýl bez trendových vplyvov alebo služieb, ktoré hostia málokedy využijú. Súčasne ponúkame výhody jedného z najväčších globálnych hotelových vernostných programov na svete - Marriott Bonvoy. Umožňuje zbierať body za využité služby a ubytovania a premeniť ich na atraktívne benefity, či úhradu prenocovania v ktoromkoľvek z vyše 7500 hotelov po celom svete. V závislosti od počtu nocí za rok je členstvo hoteli od základnej úrovne až po Ambassador elite, ktorá garantuje mnohé výhody a prioritný status hosťa. Tiež už niekoľko rokov za sebou je Marriott Bonvoymarriott lounge 2 vyhodnocovaný ako najhodnotnejší globálny vernostný program pre cestovateľov, či už za oddcyhom alebo pracovne,“ vysvetľuje Martin Hurban.

Na ceste hotela od „bábätkovských začiatkov“ až k pomyselnej dospelosti sa cíti ako ryba vo vode. Zúročuje totiž skúsenosti z otvárania a vedenia hotelov v rámci hotelovej siete Radisson Hotels Group pod značkou Radisson Blu a Park Inn v kazašskom hlavnom meste Astane (dnes Nursultan), Moskve i Rostove na Done a samozrejme aj z pôsobenia v marriott izba 2bratislavských hoteloch tejto siete. „Rád som sa pred dvoma rokmi vrátil aj s rodinou späť na Slovensko a prijal výzvu viesť dokončenie rekonštrukcie a prechod pod novú značku tohto hotela v srdci Starého mesta. Moja vízia spočíva v dôraze na základné veci v čo najlepšom prevedení – režírovať AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town ako preferované miesto ubytovania aj usporiadania podujatí rôznych formátov, s eleganciou, čo najlepším servisom a v inšpirujúcej atmosfére.“

Soňa Hudecová ©

 

návštevy: 18 223

do rubriky

Editoriál

Milí hostia hotelov a reštaurácii,

sonamilí labužníci, vyznávači saunovania, fanúšikovia wellness, turisti, obchodní cestujúci ... Všetci tí, čo hľadáte zážitky pre seba, svoje deťúrence, trochu pokoja alebo naopak rekreačnú aktivitu. Milí pracovníci firiem, čo sa potrebujete občas stretnúť s klientmi a zahraničnými partnermi, vzdelávať sa na školeniach či konferenciách, spoznať svojich kolegov pri teambuildingu...

No skrátka, milí všetci! Veď každý z nás potrebuje jesť a každého raz za čas postihne nutnosť využiť strechu nad hlavou niektorého dočasného domova. Hotela, penziónu, motela, horskej chaty, ubytovne, apartmánového domu, rezidenčného bývania, rezortu, botela.... a popritom mnohých reštaurácií, bistier, pivární, pubov, pizzerií, sushi barov, cukrární, streetfoodových truckov, kaviarní, bufetov, fastfoodov, vinární.

Ktoré stoja za to? Kde najprv hľadia na spokojnosť hosťa a až potom na výsostne osobné záujmy? Kde napredujú, zlepšujú sa, neustále niečo vymýšľajú, skúšajú... aby sa čo najviac trafili do chutí a záujmov svojho zákazníka? A čo vám to vlastne núkajú, keď vravia rečou profesionálov...?

Mnohí z vás toho už precestovali, prejedli a prepili neúrekom. Iní ešte len začínajú, rodí sa nové generácia bábätiek, ale aj nová generácia hostí. Nováčikovia vo svete hotelových a reštauračných služieb potrebujú odpovede na tisíce otázok.

Tým pokročilejším ich stačí omnoho menej. Jedni aj druhí by sa však mali nestále inšpirovať, rozširovať s obzory, učiť sa a spoznávať. Pretože čert nikdy nespí ☺ a kladie hosťovi pod nohy nové a nové formy služieb, pojmy, trendy. Musíme s manažérmi hotelov a reštaurácií držať krok.

Vaša 


Soňa Hudecová-Podhorná

 

Hosťovo.sk servíruje: tekvicové tortelloni v šalviovej omáčke od Michala Hečka

Aj keď halloweenske harašenie k nám doputoval len pred štvrťstoročím, vyrezávanie tekvíc nie m_hečko tekvicové tortellonije na Slovensku žiadnou novou zábavkou. Z tejto veľkej zeleniny pripravovali aj slovenské prababičky kaše, polievky, prívarky. Semienka pražili a dužinu používali aj na omastenie iných jedál. Tekvica sa skrátka využívala bezo zvyšku. Dnes sa stala novoobjavenou módou.

 / Čítať viac

Fusion na jednom stole

Začalo sa písať druhé desaťročie nového milénia, keď sa v gastronómii zrodil nový štýl – solisko - jedlo šalát var jarnéfusion. Talianske cestoviny sa na tanieri spojili so slovenskou bryndzou a indickými koreninami. Japonskú hovädzinu wagyu sprevádzali švajčiarske zemiakové rösti a francúzsky dresing alebo mexické guacamole. Severoafrická harissa dochutila americký burger či ázijské

25. 9. 2023 / Čítať viac

Mám ťa rada, tato kráľ, ako himalájsku soľ...

 ... mohla svojho aristokratického rodiča oceniť Maruška a hneď by sa stala kráľovnou. Nuž ale v soľ himalájska pxb hslávnej rozprávke sa vraví iba o kuchynskej soli. Hoci majstri varešky tvrdia, že solí je veľa a každé jedlo si pýta iný druh s inými vlastnosťami. Tie najlepšie reštaurácie si dokonca pripravujú vlastné soliace zmesi.


13. 1. 2023 / Čítať viac

Reštaurácie s lacným menu vyhynuli

Niekto vraví, že obedy by ho nemali stáť viac než 5 eur. Iný za znesiteľnú považuje sumu okolo obedové menu h7 eur. Ďalší je ochotný vydať za obed desaťeurovku a na Slovensku žije aj dosť ľudí, pre ktorých nie je problém zaplatiť aj 12-15 eur. Pretože samozrejme, každý aj vyžaduje niečo iné. Komusi stačí jedlo, z ktorého sa nasýti, iní potrebujú výber, pestrosť, vždy 

 / Čítať viac

Mňam, čašník mi už nesie kokotku...

„Och, aké je to pekné a tajomné..?“ – vravíme si a opatrne dvihneme malú pokrievku. To je kokotky pxbodér! V kokotke sa pekne pospájajú všetky vône i chute...
Tak teraz je už hádam aj hosťovi–začiatočníkovi jasné, že kokotka patrí do gastronómie. Ide o zapekaciu nádobu s pokrievkou – veľkú na prípravu jedla alebo malú, v ktorej sa 

 / Čítať viac

... a päťdesiatkrát napísať Cordon Bleu!

Vyprážaný teľací, prípadne hydinový rezeň so syrom a šunkou patrí medzi stálicu cordon bleu pxb hsvetovej gastronómie. Slovensko nevynímajúc. Kto sa však vo veci trošku vyzná, toho zaskočí zanovitosť tunajších reštaurácií, s akou vo svojich jedálnych lístkoch ponúkajú hosťom „Gordon Blue“.


 / Čítať viac

Liptovské droby (s pečiatkou EÚ) v hydine nehľadajte

Sú krajiny, kde kulinársky marketing šliape ako hodinky už oddávna. Nuž nečudo, že ich liptovské droby - strachanovkapoznáme ako kulinárske mekky sveta, hoci podobné jedlá sa varili a varia aj inde. To potom tvorí imidž destinácie, ktorej cestovný ruch prekvitá. Žiaľ, Slovensko medzi ne nepatrí.

 / Čítať viac

Víno farby mandarínok

Možno sa ešte pamätáte na časy, keď vás aj vo vinárni „kelner“ oslovil: „Tak aké si budú dámy-víno oranžové 2páni priať, biele alebo červené..? Máme oboje.“

Dnes už pred hosťa položí vínnu kartu, v ktorej sa veru občas uchádza o priazeň aj vyše stovka vín. Steny reštaurácie zakrýva expozícia atraktívnych fliaš, v sudoch sa skrýva mok, čo by obstál aj v s

19. 2. 2021 / Čítať viac

Viac nám chutí obrátený jablkový koláč alebo jeho príbeh?

tarte tatin pxbJedlo s príbehom. Odborníci z marketingu gastronómie či hotelierstva vedia, že omnoho lepšie sa predáva jedlo, potravina, nápoj, služba... ktoré majú svoj príbeh. Vychutnávanie totiž dostane ďalší rozmer. Hosť túži mať izbu, v ktorej spala kráľovná Sissi (alebo by si to bola

 / Čítať viac

Z odpadu na strieborný podnos

Bravčové nožičky – nie sú len pomocným prípravkom do želatiny, ale aj znovuobjavenou pečeň pcbluxusnou surovinou. Pomaly…  

Býče zľazy – sa na Strednom Východe pokladajú za bežnú surovinu, v Portugalsku zase …

Jahňacie ľadvinky – sa považujú za delikatsu, ak pochádzajú z mladých zvierat. Britská kuchyňa… 

 / Čítať viac


2013 – 2023 © Hostovo.sk
Grafický dizajn a redakčný systém od firmy AlejTech, spol. s r.o.
Tvorba web stránok